Nahrávky

TOKYO 2017 (2018) – peče se

Album TOKYO 2017 (pracovní název) je zatím v přípravě, ale vypadá to, že vyjde každým dnem. Vzniká dlouho a pečlivě a to  jednak v garáži, jednak v domácnostech členů. Dnešní technika to umožňuje.

První ochutnávku najdete tady

Seznam písní (předpokládaný)

 1. Kachny
 2. Tak proto
 3. Až se ti bude o mně zdát
 4. Křída
 5. V poslední době
 6. Papiláry
 7. Pláž
 8. Vez mě bárko dál

VÁNOČNÍ PÍSEŇ

Písnička s budíkem a kalimbou vznikla v prosinci 2017 na soukromou  rodinnou nahrávku a je původně nazpívaná dcerkou Terezou, ale Martinovi se tak zalíbila, že ji nazpíval a dodělal pro vydání do světa. Najdete ji také na Spotify, Google Play a dalších streamech. Není klasickou písní TOKYA.

VZTAHY (2004)

Zatím poslední kompletní nahrávku kapela dokončila na konci roku 2004.  Jedná se o 4 písně, které byly nahrány u Iva Viktorina ve Studiu V ve Zlíně. Oproti současnému obsazení z důvodu nemoci nehrál Petr Hoffmann, proto v obtížnějších kytarových partiích vypomohl skvělý Honza Janík. Na albu dále jako host vystoupil i Petr Kovařík (saxofon), obal CD vytvořila Nina Feniková

Seznam skladem

 1. Akrobat
 2. Beáta
 3. Už to nezvládám
 4. 9 kroků

JEČMEN (2002)

Album Ječmen bylo první koncepční album a jmenuje se po titulní písni, která je zřejmě ozvěnou minulých životů autora. Součástí alba je i opětovně nahraný šlágr Černá mlha nad Zlínem, která dodnes poměrně pěkně rozjíždí, nebo dojíždí koncerty kapely. Na této desce výrazněji ozývá trumpeta Františka Slavíka a kapela hrála už v současném složení.

Seznam skladeb

 1. Černá mlha nad Zlínem
 2. Aby to nebylo málo
 3. Starý voják
 4. Ječmen
 5. První den

SPRÁVCOVÁ A JINÉ PŘÍBĚHY (2001)

Album je vlastně výběrem dřívějších nahrávek kapely ÚLET (Listopad, Panenka skákavá, Samba) a nových kusů. Za zmínku stojí píseň Správcová, což je jakýsi moryát v rytmu reggae a dvě písně z trilogie cirkusových písní Akrobat a Ředitel cirkusu. Obě byly nahrány ve studiu Malá scéna u Ladi Komory. Třetí píseň Cirkus Callistó oprášila kapela nedávno a začala ji hrát na svých koncertech. Je v v 5/4 rytmu.
Další populární peckou je Největší tajemství –  píseň inspirovaná příběhem z knihy Alchymista (P. Coelho). Píseň Viktorka je z pera Viktora Kozánka, který kromě cella obsluhoval v Úletu i klávesy.

Seznam skladeb

 1. 10 černých býků
 2. Představ si
 3. Největší tajemství
 4. Wolandova píseň
 5. Jaro
 6. Akrobat
 7. Ředitel cirkusu
 8. Správcová
 9. Černá mlha nad Zlínem
 10. Listopad
 11. Panenka skákavá
 12. Utonulý
 13. Ukolébavka
 14. Samba
 15. Viktorka